SIWEK & PARTNERZY

KANCELARIA PRAWNA

Rozwody Poznań

Gdy podejmą Państwo decyzję o rozwodzie czy separacji kolejnym krokiem jest uporządkowanie Państwa spraw pod względem formalnym. Mecenas Błażej T. Siwek to doświadczony prawnik rozwodowy w Poznaniu pozostający do Państwa dyspozycji.

Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek zdejmuje z Państwa obowiązek formalnego rozwiązania małżeństwa prowadząc postępowania rozwodowe i zapewniając profesjonalne doradztwo i reprezentację we wszystkich obszarach z tym związanych. Prowadzimy rozwody w Poznaniu jak i na terenie całej Polski, a nawet w obszarze międzynarodowym. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, poszukując optymalnego sposobu jej rozwiązania. Pragniemy podkreślić, że ze względu na charakter spraw rodzinnych prowadzimy je ze szczególnym wyczuciem i dyskrecją.

Rozwód z orzeczeniem o winie

Małżonkowie mogą się rozwieść bez orzekania o winie. Zdarza się jednak, że małżonkowie chcą aby sąd ustalił, który z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa (tzw. rozwód z orzeczeniem o winie). W takiej sytuacji niezbędne jest rzetelne zebranie dowodów a następnie właściwe przedstawienie ich i zinterpretowanie przed Sądem.

Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek wspiera Klientów podczas całego postępowania, w szczególności doradza, w jaki sposób zbierać i zabezpieczać dowody, które są niezwykle istotne w tego typu sprawach. Na życzenie Klienta włączamy do sprawy profesjonalną agencję detektywistyczną, z którą współpracujemy od lat.

W przypadku uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie, małżonek winny rozpadu małżeństwa obarczony jest dożywotnim obowiązkiem alimentacyjnym wobec małżonka niewinnego. Oznacza to, że małżonek niewinny rozpadu związku, może starać się o alimenty od byłego małżonka.

Warto nadmienić, że możliwość taka istnieje również w przypadku uzyskania rozwodu bez orzeczenia o winie, jednak tylko do 5 lat po rozwodzie.

Małżonek winny rozwodu może natomiast starać się o obniżenie lub zniesienie alimentacji.

W swojej praktyce Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek reprezentowała zarówno małżonków winnych jak i niewinnych rozpadu małżeństwa, każdorazowo przykładając najwyższe starania do rzetelnej obrony interesu Naszego Klienta.

Alimenty i prawa rodzicielskie

W przypadku, gdy rozwodnicy posiadają małoletnie dzieci należy podjąć decyzję, które z rodziców przejmie wykonywanie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem oraz jak uregulować kontakty z drugim z rodziców. W sytuacji w której byli małżonkowie nie są zgodni w tej kwestii, spór rozstrzygany jest w procesie sądowym. Należy jednak pamiętać, że jest wiele sposobów realizacji opieki nad dzieckiem.

Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek stawia sobie za punkt honoru doprowadzenie sprawy do rozwiązania, które będzie najlepiej służyło dobru dziecka i słusznemu interesowi Klienta.

Istotnie ważną kwestią jest ustalenie, jakie alimenty zaspokoją potrzeby dziecka. Zaufany prawnik rozwodowy pomaga m. in. w kalkulacji kosztów utrzymania dziecka, jaki i w zgromadzeniu dowodów, które wzmacniają pozycję Naszego Klienta w toczącym się postępowaniu i są niezbędne do pomyślnego zakończenia sprawy.

Podział majątku

Wspólną własnością małżonków jest ich majątek dorobkowy. W przypadku rozwodu, separacji czy też ustanowienia rozdzielności majątkowej (potocznie zwanej intercyzą), majątek małżonków należy podzielić.

Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek zapewnia Naszym Klientom kompleksową obsługę w tym obszarze. Prowadzimy zarówno sprawy ugodowe jak i sądowe. Ustalamy, co wchodzi w skład majątku, a także wartość poszczególnych jego składników. Uczestniczymy w wizjach lokalnych oraz aktywnie prowadzimy negocjacje dotyczące podziału majątku.

Rozdzielność majątkowa

Małżonkowie mogą podjąć decyzję o ustanowieniu rozdzielności majątkowej bez konieczności rozwodu.

Prawidłowe skonstruowanie umowy o rozdzielności majątkowej (intercyzy) jest niezwykle istotne, gdyż ogranicza ryzyko sporu o podział majątku przy rozwodzie oraz sporów powstałych z tytułu dziedziczenia. Sporządzenie prawidłowej intercyzy często połączone jest ze sporządzeniem testamentów.

Powierzenie tego zadania Kancelarii radcy prawnego Błażej T. Siwek zapewnia uzyskanie profesjonalnej umowy, z uwzględnieniem i doprecyzowaniem indywidualnych rozwiązań, najkorzystniejszych dla Naszych Klientów oraz ich rodzin.

Rozwód międzynarodowy

Coraz częściej zdarza się, że Klienci Kancelarii radcy prawnego Błażej T. Siwek chcą uzyskać rozwód w Poznaniu, jednak zawarty z osobą innej narodowości, bądź na terenie innego kraju.

W takim przypadku najistotniejsze jest ustalenie którego państwa sąd będzie rozstrzygał taką sprawę i według jakiego prawa, gdyż będzie on decydował również w innych postępowaniach związanych z rozwodem, takich jak podział majątku, czy ustalenie opieki nad dziećmi.

Kancelaria radcy prawnego Błażej T. Siwek z powodzeniem prowadzi sprawy rozwodowe swoich Klientów na arenie międzynarodowej. Posiadamy szerokie spektrum sprawdzonych współpracowników na terenie innych krajów, dzięki czemu dobro i wygoda Naszego Klienta są chronione.